• Fri. Jul 19th, 2024

Zestawy żetonów do pokera – 101 – Wszystko, co musisz wiedzieć o zestawach żetonów do pokera

ByJakob

Apr 29, 2021

Materiały stosowane w zestawach żetonów do pokera

Istnieje wiele powodów, dla których warto przyjrzeć się wszystkim, co możesz chcieć wiedzieć o zestawach żetonów do pokera. Dla niektórych może to mieć związek ze zwykłą fascynacją kolorami i wieloma wzorami, które można znaleźć w tych żetonach do pokera, podczas gdy dla innych może to być część szkolenia i pracy informacyjnej na znacznie szerszy temat gry w pokera. Ale bez względu na powód, oto podstawy.

Zacznij od rodzaju żetonów do pokera. W zależności od przedziału cenowego i jakości żetonów do pokera, które chcesz posiadać, do wyboru są trzy główne kategorie. Pierwszą z nich są plastikowe chipy, które są znacznie tańsze i lżejsze. Są one często używane przez nowicjuszy lub graczy domowych, którzy grają głównie dla zabawy, a nie dla zysku. Jeśli jednak chcesz ulepszyć, możesz wybrać między wiórami z rdzeniem metalowym a wiórami z gliny. Oba są szeroko stosowane w kasynach i często stanowią część wyposażenia najpoważniejszych graczy. Są to obydwa wióry kompozytowe, w których metalowy rdzeń jest otoczony tworzywem sztucznym, podczas gdy wióry gliniane zawierają inne materiały włączone do mieszanki gliny, aby były bardziej trwałe. Te dwa są najczęściej używane w kasynach i są częścią poważniejszego i długoletniego wyposażenia gracza.

Różne wagi i wzory

Waga i konstrukcja to dwa inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zestawach żetonów do pokera. Każdy poważny gracz w pokera powie ci, że każdy element gry w pokera powinien być skalibrowany tak, aby spełniał końcowy cel i pomagał w grze. W przypadku tych żetonów często są one nie tylko narzędziem do przedstawiania pieniędzy, ale także pomagają w tworzeniu „pokerowej twarzy” i często są wykorzystywane przez graczy w celu rozładowania stresu. Przykładem tego jest sytuacja, gdy gracz rzuca żetonami między palcami lub klika je, aby wywołać efekt psychologiczny u przeciwnika. Dlatego waga i konstrukcja mają znaczenie, ponieważ nadają one nowy wymiar ogólnym doznaniom z gry.

Istnieje wiele wag do wyboru w tych żetonach. Ogólnie zakres wagowy każdego żetonu pokerowego wynosi od 7,5 grama do 13,5 grama. Plastikowe wióry są również najlżejsze, podczas gdy metalowy rdzeń i gliniane wióry zajmują wyższy koniec spektrum wagowego. Większość graczy jest zadowolona z żetonów o wadze 11,5 grama i są to rodzaje żetonów z rdzeniem metalowym i glinianymi, które mają największe możliwości projektowania. Można jednak zdecydować się również na cięższe żetony, choć często są one droższe. Jeśli chodzi o projekt, istnieją trzy standardowe opcje ozdobienia twojego żetonu, którymi są diament, kostka i projekt w kolorze. Niektórzy producenci są skłonni nadrukować specjalne, wykonane na zamówienie wzory, choć często są one znacznie droższe. Istnieją również nowatorskie zestawy chipów, które mają różne motywy, od statków kosmicznych nadrukowanych na chipach, po obrazy Elvisa Presleya i jego skandaliczne stroje zdobiące zestaw chipów fanów.

By Jakob